" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Odessa’da Alışveriş Nerede Yapılır Ve Ne Alınır ?

Haziranın ilk günlerinin yaşandığı şu günlerde tatil planları yapılmaya başlanmıştır. Tatilcilerin en büyük isteklerinden biri gittikleri tatil yörelerinden bazı eşyaları hem kendileri için hem de sevdikleri için almaktır. Halk arasında “yoldan gelenin heybesine bakılır” diye bir atasözü bulunmaktadır. Atasözü anlamından da anlaşılacağı üzere insanlar tatile giden kişilerden bir hediye beklentisi içine girerler. Odessa tatil planı […]

Odessa’da Alışveriş Nerede Yapılır Ve Ne Alınır ?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Haziranın ilk günlerinin yaşandığı şu günlerde tatil planları yapılmaya başlanmıştır. Tatilcilerin en büyük isteklerinden biri gittikleri tatil yörelerinden bazı eşyaları hem kendileri için hem de sevdikleri için almaktır. Halk arasında “yoldan gelenin heybesine bakılır” diye bir atasözü bulunmaktadır. Atasözü anlamından da anlaşılacağı üzere insanlar tatile giden kişilerden bir hediye beklentisi içine girerler.

Odessa tatil planı yapan kişiler için alış veriş yapmak adına seçenekler çok geniştir. Kente özgü birçok ürün ve eşya müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Odessa sadece kendi bölgesinin değil Ukrayna ülkesinin bile en büyük alış veriş merkezlerinden biri haline gelmiştir.

 Deribavoskaya Caddesi Alışverişin Kalbi

Bu cadde şehrin ana merkezidir denilebilir. Cadde etrafında çok sayıda mağaza, dükkan ve iş yeri bulunmaktadır. Cadde bulvar niteliğinde olmasına rağmen araç trafiğine de açıktır. Rahatlıkla arabanız ile ya da toplu ulaşım aracı ile gelip ulaşabilirsiniz. Caddede en çok giyim ürünleri satılmaktadır. Tüm bulvar boyunca sağlı sollu küçük giyim butikleri bulunmaktadır. Butiklerde kendi tasarımlarını satan modacılardan hazır giyim ürünlerine kadar birçok ürünü uygun ücrete bulabilirsiniz. Odessa rehber kitapçıklarında butiklerin listeleri bulunmaktadır.

 Antik Pazar İlgi Çekiyor

Odessa geziniz için almak istenilen ürün giyim değil de antik bir malzeme ise şehirde her hafta belirli günler antika ürünlerin satıldığı bir pazara kurulmaktadır. Odessa Türk rehber gezi gününe uyuyorsa sizi mutlaka bu pazara götürecektir. Pazar antika severlerin çok güzel bir gün geçirmesine sebep olacaktır. Ancak pazar ile ilgili bilinmesi gereken çok önemli bir nokta vardır. Pazardan aldığınız ürünlerin yalnızca 50 sene ve daha yeni olanlarını yanınızda götürebilirsiniz. Daha eski ürünleri yurt dışına çıkarıldığı tespit edilir ise yakalanıp ürüne el konuluyor. Bu durum şehrin ileri gelenlerinin tarihi esere verdiği önemi ortaya koymaktadır. Bu önlem aynı zamanda tarihi eser kaçakçıları için de büyük bir engel teşkil etmektedir.

Odessa şehrinde hediyelik içecek olarak en çok votka gelmektedir. Votka; bu bölgede en çok içilen içecek olduğu için ön plana çıkmıştır. İstediğiniz votka çeşidini satın alarak sevdiğiniz kişilere hediye edebilirsiniz

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.