" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Kitaplık Seçimi Ve Dizimi

  Kitaplar bazen bize arkadaş olurlar bazen de o kocaman boşlukları doldurmamıza yardımcı olurlar. O kağıtlardan birçok hayat, birçok macera çıkar size. Evinizde oturduğunuz koltuktan tüm dünyayı görürsünüz bazen. Yerlerinde olmak istediğiniz insanlar, hayatlar olur. İşte bu yüzden kitaplar çok önemlidir ve onları korumakta kitapseverlerin bir görevidir. Kitapları öylece bir kenara bırakamazsınız, onları koruyacak bir […]

Kitaplık Seçimi Ve Dizimi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Kitaplar bazen bize arkadaş olurlar bazen de o kocaman boşlukları doldurmamıza yardımcı olurlar. O kağıtlardan birçok hayat, birçok macera çıkar size. Evinizde oturduğunuz koltuktan tüm dünyayı görürsünüz bazen. Yerlerinde olmak istediğiniz insanlar, hayatlar olur. İşte bu yüzden kitaplar çok önemlidir ve onları korumakta kitapseverlerin bir görevidir. Kitapları öylece bir kenara bırakamazsınız, onları koruyacak bir yuvaları olması gerekir. Bu yüzden kitaplarınızı koyacak bir kitaplığınızın olması önemlidir. Bu noktalar;

Kitaplık Büyüklüğünü İyi Ayarlayın

Evinizde kullanmadığınız köşeleri kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Ancak ilk olarak köşenin ölçüsünü almak gerekmektedir. Raf uzunlukları kitaplığın boydan büyüklüğü seçtiğiniz köşeye uygun olmalıdır. Yerleştireceğiniz kitapları sayarak hareket edin ki boşta kalan kitap olmasın. Farklı boyutlarda kitaplara sahipseniz de rafların ayarlanabilir olmasına dikkat edin. Kitaplıklar işlevsel olmalıdır. Bazen bir odayı ikiye bölmek için de kitaplıklar kullanılır. Rafların boyları kadar enleri de önemlidir.

Sadece kitaplar sığacak kadar raf olabileceği gibi eğer kitaplığınızı süslemek istiyorsanız en büyüklüğü bu süsleri de kaldıracak şekilde olmalıdır. Raflar iyi yerleştirilmeli ve kaliteli olmalıdır. Kitaplarınızı taşıyacak şekilde olmalıdır. Kitaplık evinizin genel yapısına da uygun olmalıdır. Büyük bir eve sahipseniz boydan boya kitaplıklar çok güzel bir görüntü sağlayacaktır. Ancak küçük bir eve sahipseniz çeşitli köşelerde kitaplık bulundurmak daha mantıklı bir karar olacaktır.

Kitaplık Rengi

Genelde beyaz tercih edilen kitaplıkların çeşitli renkleri de bulunmaktadır. Mobilyalarınıza göre bu seçimleri yapabilirsiniz. Örneğin, fosforlu bir renk seçimiyle kitaplara dikkatleri çekebilirsiniz. Ayrıca yılbaşı ışıklandırmalarını kitaplığın çevresine sararak da geceleri hoş bir görüntü yakalayabilir ve gece lambası olarak da kullanabilirsiniz.

Kitaplık Dizimi

Kitaplıklarla ilgili belki de en önemli nokta budur. Estetiğe uygun şekilde kitaplık dizimi evinizi daha şık hale getirecektir. Dizimler örneğin, yayınevlerine göre olabilir. Böylece aynı tasarımdaki kitaplar aynı bölmede olurlar. Ancak belki boylarına göre de dizim yapabilirsiniz. Cep boy kitaplarınızı aynı bölmelere, büyük boy kitaplarınızı da yine aynı bölmelere yerleştirebilirsiniz. Bu konuda dilediğiniz şekilde ilerleyerek kitaplığınızı daha güzel şekilde süsleyebilirsiniz. Kitapların yan yüzlerini dönük şekilde koyarak daha kolay görebilirsiniz.

 


TV ünitesi modellerinden birbirinden farklı dekorasyon tasarımlarına varana kadar her alanda farklılık yaratmak isteyen kullanıcılarına, kapılarını sonuna kadar aramakta. Bugüne kadar görülmemiş bir ilki gerçekleştirerek, hem kaliteli ürünleri dayanıklı malzemelerle üreterek, hem de çok uygun rakamlarda satışa sunarak devasa boyutta, çok kısa süre içerisinde büyük kitleye sahip olmuş bulunmaktadır.

Fark Hissettiren Sıra Dışı Tasarımlar Sunan Marka, Adından Kısa Sürede Söz Ettirdi

İnsanların ihtiyaç duyduğu tüm modelleri, vitrin ürünlerinden fırsat ürünleri ne varana kadar fark yaratmak adına görülmemiş avantajlar ile hizmet dünyasına girdi. Değerli bir şekilde ürünlerinin en uygun rakamlarla satışa sunulmasına fırsat tanıyan marka, genellikle kısa süre içerisinde sevilen ve tanınan bir hal aldı. Kalitesi sayesinde bu kadar kısa zamanda markalaşmaya yönelik adımlar atan marka, kısa zamanda lider vasfına sahip olacak nitelikte hizmet sunmaktadır.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.