" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Damatlık Modellerinde Öne Çıkan Favori Parçalar

Damatlık seçmek zor bir iştir. Kişinin kendine uyanı bulması her zaman mümkün olmamaktadır. Damatlık tasarımları her geçen gün gelişim göstermektedir. Bambaşka ve ilginç tasarımların piyasaya sürülmesi birçok damat adayında kafa karışıklığına yol açmaktadır. Damatlık modelleri arasında yıllar geçse de değişmeyecek ve kullanılmaya devam edilen bazı modeller bulunmaktadır. Beyaz smokin takımları ya da siyah takım elbiseler […]

Damatlık Modellerinde Öne Çıkan Favori Parçalar
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Damatlık seçmek zor bir iştir. Kişinin kendine uyanı bulması her zaman mümkün olmamaktadır. Damatlık tasarımları her geçen gün gelişim göstermektedir. Bambaşka ve ilginç tasarımların piyasaya sürülmesi birçok damat adayında kafa karışıklığına yol açmaktadır. Damatlık modelleri arasında yıllar geçse de değişmeyecek ve kullanılmaya devam edilen bazı modeller bulunmaktadır. Beyaz smokin takımları ya da siyah takım elbiseler bunlardan sadece birkaçıdır. Bu tarz modellerin tercih edilmesi çok daha risksiz olacaktır. Bunun dışında yeni sezonda öne çıkan damatlık parçaları tercih edilecek ise birbiri ile uyumlu olacak parçalar seçilmeli ve biraz daha dikkatli bir şekilde hareket edilmelidir.

 

Desenli ceketler

 

Damatlıklarda genellikle düz ceket modellerinin tercih edildiği bilinmektedir. Renk açısından farklı tasarımlar yapılsa da desen olarak değişik modellere rastlanmamaktadır. Son sezon damatlıklarda ise bu kural yıkılmıştır. Desen odaklı ceketlere sahip olan damatlıklar çok daha ilgi çekici ve farklı olmaktadır. Damatlık ceket modellerinde kullanılan desenler ince çizgilerden oluşmuş kareler ve çizgiler olmaktadır. Ufak gibi görünen bu tarz detaylar damatlığa hareket katacaktır.

 

Farklı takım elbiseler

 

Damatlıkların kendi içerisinde kategorilere ayrıldığı bilinmektedir. En popüler olanı takım elbise olmaktadır. Fakat takım elbiselerin model olarak fazla klasik olduğu bilinmektedir. Bu durum takım elbise tercihinde bulunan damatlarda problem yaratmaktadır. Son sezonda piyasaya sürülmüş olan bambaşka kumaşlar ve desenlerde takım elbise modelleri klasik modelleri görmekten sıkılanlar için ideal olacaktır. En öne çıka parçalar parlak kumaşlı damatlıklardır. Bunun dışında saten tarzı kumaşlardan yapılmış damatlıklarda tercih edilebilmektedir. Takım elbisede kullanılacak olan gömleklerle de farklılık yaratılabilmektedir. Çok düz bir gömlek seçimi yerine daha farklı desenlere ve renklere sahip gömlek seçimlerinin yapılması farklı bir damatlık görünümü yaratacaktır.

 

Özel aksesuarlar

 

           Damatlık seçimi kadar önemli olan bir diğer seçim kombini tamamlayacak aksesuarlardır. Erkeklerin aksesuarları çok daha kısıtlı olsa da mutlaka kullanılması gereken bazı aksesuarlar bulunmaktadır. Bu yıl öne çıkan aksesuarlar gümüş kol düğmeleri ve kravat ile uyumlu bir yaka mendili kullanımıdır. Yalnızca takım elbiseler ile kullanılabilen yaka mendilleri, damatlığın renk ve hareket kazanmasına yardımcı olacaktır.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.