CHP’de pazar günü yapılacak olan ilçe başkanlığı seçimi öncesi, Edremit Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi Tayfun Gerkuş da adaylığını ilan etti.

CHP Edremit İlçe Başkanlığı önünde düzenlenen basın açıklaması öncesi partilerle tek tek ilgilenen Gerkuş, açıklamasında şunları söyledi:

DÖNMEZ’E BAŞARI DİLEDİ

“İlçe örgütümüzde geçmişten bu güne kadar görev alan tüm örgüt emekçisi arkadaşlarıma, ilçe başkanlarına, gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca bu yarışta aday olan arkadaşım Necmi Dönmez’e başarılar diliyorum.”

KENDİSİNİ TANITTI

1958 yılında Edremit’te doğduğunu belirterek konuşmasına devam eden Gerkuş, “ilk ve orta öğrenimimi Edremit’te tamamladıktan sonra İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü resim bölümünü bitirdim. Türkiye’nin değişik bölgelerinde görev aldıktan sonra Edremit Lisesi’nden emekli oldum. Daha sonra partime kaydolarak 2009 yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyesi adayı oldum. 2011-2013 yılları arasında Balıkesir Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetim Kurulu üyeliği yaptım. 2014 yılında partimizin 68 yıl sonra Edremit’te seçim kazandığı dönemde Meclis Üyesi olarak seçildim ve görevime devam ediyorum.”

KİŞİLERE DEĞİL, PARTİYE HİZMET

Partimizin uzun yıllar sonra kazandığı bu başarıyı, 2019 yılında yapılacak olan yerel, genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de devam ettirmek üzere arkadaşlarımla birlikte bu göreve talibim. Bütün çalışma arkadaşlarıma güvenim sonsuzdur, alacağımız görevin sorumluluğunun bilincindeyiz. Ben ve çalışma arkadaşlarım donanımlı, dinamik ve örgütü kucaklayacak, ayrımcılığı sona erdirecek, AKP iktidarıyla mücadeleyi tüm üyelerimizle birlikte yerine getirecektir. Kişilere değil, partiye hizmet misyonumuz, örgütünü üstünde yönetim anlayışına son vermek vizyonumuz olacaktır.

GÖREV TALEP ETTİ

Yaşamı boyunca kişisel hırs ve çıkarlardan uzak, ilkeli ve dik duruşumu her zaman gösterdim diyerek sözlerine devam eden CHP Edremit İlçe Başkan Adayı Gerkuş, “Halktan ve örgüttten kopuk bir anlayışla hizmet yapmayacağımıza, Edremit Merkez ve mahallelerde Cumhuriyet Halk Partisini yeniden şahlandırmak, sözde değil özde yönetim göstererek güçlü bir siyaset anlayışıyla partimizi 2019 seçimlerine hazırlamak için görev talep ediyoruz.”

Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceklerini ifade eden Gerkuş, CHP’nin kazanımlarının, körfez siyasetinde yerini kaybetmeden geleceğin güçlü örgütünü tekrar inşa edeceklerinin sözünü verdi.

ESKİ ve YENİ HERKES AÇIKLAMAYA KATILDI

Düzenlenen açıklamaya CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit Belediyesi’nin CHP’li bazı meclis üyeleri, CHP Edremit eski İlçe Başkanları Yurt Yıldırım ve Mahmut Ceylan, CHP Balıkesir eski Milletvekili Adayı Ensar Aytekin ve Cemil Yavuz, Altınoluk eski Belediye Başkanı Hasan Özpolat, Zeytinli eski Belediye Başkanı Hasan Arslan, Akçay eski Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, CHP’nin önceki dönem İlçe Başkan Adayı Nabi Gündüz, CHP’nin Altınoluk eski Belde Başkanı Ömer Faruk Gültekin ve Zeytinli eski Belde Başkanı Kadir Koşma, CHP Edremit eski Kadın Kolları Başkanı Gülen Üstüner ile çok sayıda partili katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz