Baba Sekin, Ali Çetinkaya Mahallesi’nde Ayvalık Belediyesi tarafından ve  23 Nisan’da hizmete sunulan ‘’Şehit Polis Fethi Sekin Parkı’nı ziyaret etti.

Elazığ‘ın Baskil ilçesinden çocukluk arkadaşı olan Ayvalık Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Tayfur Özer’i ziyaret için Ayvalık‘a gelen şehit Polis Fethi Sekin’in babası Mehmet Zeki Sekin, oğlunun adı verilen parka gitti. Ardından Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan’ı ziyaret etti.

5 Ocak’ta İzmir’de, PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit düşen Kahraman polis memuru Fethi Sekin’in babası Mehmet Zeki Sekin, “Parkta, mesire alanında, öğretmenevinde, okullarda; oğlum Türkiye‘nin kalbinde yaşıyor” dedi.

Ayvalık Belediyesi tarafından yaptırılan parkta, arkadaşı Tayfur Özer ile birlikte gezen Mehmet Sekin, duygulu anlar yaşadı. Ayvalık Belediyesi’ne teşekkür eden Baba Sekin, “Büyük bir katliamı önleyen kahraman şehit polis Fethi Sekin’in babasıyım. Ben oğlumla gurur duyuyorum. Bu gurur tüm Türkiye‘nin gururudur. Benim oğlum, Türkiye‘nin kalbinde yaşıyor. Camisinde, öğretmenevinde, parkında, sokağında, caddesinde, mesire alanında, okullarda, ormanlarda yaşıyor. Allah razı olsun devlet büyüklerimizden. Oğlumun adını ölümsüzleştirdiler. Benim Fethi’min cesareti hafızalarımızdan, kahramanlığı kalplerimizden hiç silinmeyecektir. Ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun” dedi.

BACAN ‘TÜRKİYE SENİN EVLADIN OLDU’

Ayvalık’a geldiğinde çocukluk arkadaşı Tayfur Özer’i de görmek istediğini belirten Baba Sekin,  Belediye Başkanı  Rahmi Gençer, ilçe dışında olduğu için ziyaretleri sırasında Belediye Başkan yardımcısı Gökay Bacan ve  ile görüştü. İlçe merkezinde 5 park yaptıklarını belirten Gökay Bacan, “Ayvalık Belediye Başkanımız Rahmi Gençer’in öncülüğünde belediye meclisindeki tüm arkadaşlarımızın desteği ile parka, şehit polisimizin adını verdik. Çok büyük bir kahramanlık yaparak Türkiye‘ye bir gurur oldu. Bu da ailenin yetiştirme tarzından kaynaklı. Temelinde siz varsınız” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz