Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın öncülüğünde başlatılan ve tüm ilçelerde yürütülen Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) kapsamında ilçemiz Şehit Mustafa Serin Ortaokulunda kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi. Okuma programına ilçem Kaymakamı Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Necdet Uysal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhan Levent ve  Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sabri Pekşen katıldı.

Etkinlikte öğrencilerle sohbet eden ilçe Kaymakamı Hüseyin Öner kitap okumanın önemine değinerek gelecekte topluma faydalı bireyler olma yolunda , karşılaşılan olaylarda çözüm geliştirme ve bireysel ilişkilerde başarılı olma yolunda kitap okumanın önemli bir yeri olduğunu ve okuyarak öğrenilen bilgilerin çok uzun yıllar unutulmadığını  belirtti. Kaymakam Öner öğrencilere  BENGİ projesi kapsamında edinilecek kitap okuma alışkanlığının devam ettirmeleri yönünde nasihatlerde bulundu.

Etkinliğin ardından yine Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı himayesinde başlatılan “Sporda Yetenek 10’la Gelecek” projesi protokolü imzalandı. Protokol imza töreninde proje hakkında konuşan ilçe Kaymakamı Hüseyin Öner; Proje kapsamında öncelikli hedeflerinin dezavantajlı bölgelerdeki öğrenciler olmakla beraber  nihai hedeflerinin  tüm öğrenciler olduğunu 2016-2017 eğitim-öğretim yılında 4 branşta ve 4 okulda toplam 218 öğrencinin çeşitli spor dallarıyla tanışmasının sağlandığını, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında aktif olarak devam eden çalışmaları sonucunda ise halihazırda 6 okulda 9 branşta toplam 400 öğrencimiz ile projeye emin adımlarla devam edildiğini, amaç olarak çocuklarımızın sevdikleri spor dallarıyla buluşturarak buna devamlılık kazandırmak olduğunu belirten Kaymakam Öner bu yolda kendilerine yol arkadaşı olan  tüm katılımcılara ve özellikle Burhaniye Belediyesine desteklerinden ötürü teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz