Havran’da “Fotoğraf Avcıları” yarışması tamamlandı

0
112

Ayhan Kurt/Havran – Havran Kaymakamlığı ve Havran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Bengi Projesi kapsamında düzenlenen “Havran Fotoğraf Avcıları Yarışması”nın ilk ayağı tamamlandı. Toplamda üç ayaktan oluşacak yarışmanın ilk ayağında dereceye giren fotoğrafçılar teşekkür belgelerini ve ödüllerini Havran Kaymakamlığı Toplantı Salonunda düzenlenen törende aldılar.

Törene Havran Kaymakamı Şeref Aydın, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu, Yarışma Koordinatörü Haşmet Demirbil, okul müdürleri ve yarışmacılar katıldı. Belge töreni öncesi küçük bir değerlendirme yapan Kaymakam Şeref Aydın öğrencileri kutlayarak fotoğrafın güzel bir uğraşı olduğunu, bu sayede öğrencilerin dikkati yoğunlaştırma, farklı bakma ve görme gibi hasletlerini geliştireceğine dikkat çekti. Yarışma Koordinatörü Haşmet Demirbil Havranda öğrenciler arası böyle bir fotoğraf yarışmasının düzenlenmesinin duyduğu mutluluğu ifade ederek günün anısına Havran Kaymakamı Şeref Aydın’a, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu’na birer fotoğrafını hediye etti. Kendisine de çiçek takdim edildi.

Yarışmada dereceye giren fotoğrafların slayt gösterileriyle birlikte geçilen ödül töreninde dereceler duyuruldu. Jüri özel ödüllerini ve teşvik ödüllerini alan öğrenciler; Gülsüm Mehmet Uysal  Büyükdere Ortaokulu’ndan Alanur Çapan, Gülsüm Mehmet Uysal Büyükdere İlkokulu’ndan Fevzi Canoğlu, Muzaffer Leman Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Mehmet Karaman, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Teşvik Ödülünü Muzaffer Leman Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Mustafa Afacan, Kaymakamlık Teşvik ödülünü Gülsüm Mehmet Uysal Büyükdere Ortaokulu’ndan Meryem Çaylak almaya hak kazandılar. Öğrenciler ödüllerini Yarışma Koordinatörü Haşmet Demirbil in ellerinden aldılar.

Mansiyon ödüllerini Kalabak Ortaokulu’ndan Merve Aslan, Sekizeylül Ortaokulu’ndan Mehmet Adıyaman ve Gülsüm Mehmet Uysal Büyükdere İlkokulu’ndan Berkay TığlıI almaya hak kazandılar. Öğrencilere ve ödülleri Havran  İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu tarafından takdim edildi.

Üçüncülük ödülünü Çamdibi İlkokulu’ndan Begüm BayraktarA, İkincilik ödülünü Çakırdere İlkokulu’ndan Seher Çakar, ve birincilik ödülünü Açık Öğretim Lisesi öğrencisi  Usame Oğulcan Baykara almaya hak kazandılar. Öğrencilere ödülleri Havran Kaymakamı  Şeref Aydın tarafından verildi. Tören programı Kaymakamlık makamında çektirilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here