🎥 Video – 15 dakikalığına kör oldu, göz yaşlarına boğuldu 

0
151

Ayvalık, Adil Sosyal Tüm Engelli Dostları Grubu (ASTED) tarafından verilen engelli farkındalığı eğitimine katılan AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Melek Ekşi, yaşadıklarını anlatırken göz yaşlarına boğuldu.

AK Parti Ayvalık İlçe Başkanlığı yöneticilerinden Hasari Kaplan’ın yanı sıra İlçe Kadın Kolları Başkanı Melek Ekşi ve Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Altınlı’nın da katıldığı engelli farkındalığı eğitimi ilçe merkezindeki cadde ve sokaklarda gerçekleştirildi. Kaplan, Altınlı ve Ekşi, gözlerini kalın bir bantla kapatarak, ellerine verilen beyaz bir bastonla cadde ve sokaklarda yürüyerek, görme engelliliğin zorluklarını bizzat yaşadı. Eğitimde, kaldırımlardaki esnafa ait reklam levhaları, elektrik trafoları, ağaçlar ve çöp kovalarının görme engellilere geçit vermediği görüldü.

Melek Ekşi, 200 metrelik parkurda görmeden yürürken yaşadıklarını anlatırken göz yaşlarına boğuldu. Ekşi, görme engelliliğin son derece güç olduğuna işaret ederek, eğitimi veren görme engelli Namık Tuncel’e, “Siz çok değerli insanlarsınız. Sizler çok güçlü insanlarsınız” dedi.

İlk işinin AK Parti İlçe Kadın Kolları olarak ilçede yaşayan engellilere yönelik faaliyetler yapmak olacağını kaydeden Melek Ekşi, ”Sadece 15 dakikalığına gözlerim kalın bantla kapatıldığında kapkaranlık bir dünya ile karşılaştım. Nereye gittiğinizi bilmiyorsunuz. Nereye çarptığınızı bilemiyorsunuz. Arkanızdan biri geliyor. Korkuyorsunuz. Tedirginsiniz. Sizin yaşadığınız duygularınızı hemen hemen ben de yaşadım. Bu benim için çok çok büyük bir psikolojik değişim oldu. En kısa sürede engellilerin topluma kazandırılmasına yönelik çalışmalar yapmak üzere projeler hazırlayarak Allah’ın izniyle hayata geçireceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here