🛑 Son Dakika: Balıkesir şehidini uğurladı! Beşiktaş ve Balıkesirspor…

0
988

Bitlis’in Hizan ilçesi kırsalında gerçekleşen operasyonda askerlerin üzerine çığ düşmesi sonucu şehit olan 5 askerden birisi olan Jandarma Asb. Üçvş. Ferruh Kulaoğlu, binlerce Balıkesirlinin katıldığı tören ile son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin cenazesine Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki katılırken, şehidin en sevdiği takımlar olan Beşiktaş ve Balıkesirspor’un atkıları al bayraklı tabutun üzerine konuldu.

Şehit Ferruh Kulaoğlu’nun cenazesi önce baba ocağına, ardından ise ana ocağına getirilerek helallik istendi. Alınan helalliklerin ardından şehidin naaşı Balıkesir Zağnos Paşa Camisi’ne getirildi. Şehidin annesi Gülseren Katrancı oğlunun tabutuna sarılarak defalarca öperken, şehidin eşi Bircan Kulaoğlu ve şehidin kardeşi Şengül Kulaoğlu ise tabuta sarılarak ağladı. Baba Necdet Kulaoğlu ise metanetini korumaya çalıştı. Şehidin eşi Bircan Kulaoğlu, al bayraklı tabuta sarılarak ‘Kızımız artık bize emanet’ dedi.

Şehidin al bayraklı tabutuna ise çok sevdiği Beşiktaş ve Balıkesirspor takımlarının atkıları bırakıldı.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki başta olmak üzere şehidin cenazesine Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve binlerce Balıkesirli vatandaş katıldı.

Cenaze namazının ardından şehit Ferruh Kulaoğlu’nun cenazesi Balıkesir Şehitliği’nde toprağa verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here