CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın bu hafta sonu yoğun bir çalışma programı izledi. Akın, 20 Ocak Cumartesi Günü, Kütahya’nın Emet ilçesinde KİT çalışanlarıyla bir araya gelerek onların sorunlarını dinledi.

Kütahya’dan seçim bölgesi Balıkesir’e giden Akın, Dursunbey’de Yönetim kurulu ile birlikte ilçe ile ilgili değerlendirmelerde bulundu,sonrasında mahalleleri dolaştı. Akın 21 Ocak Pazar günü Balıkesir Türk Eğitim Vakfı (TEV) sabah kahvaltısı etkinliğine katılarak konuşma yaptı oradan Balıkesir S.S.Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri 64. Olağan Genel Kuruluna iştirak etti. Akın daha sonra CHP Balıkesir İl Kadın Kolları seçimine katıldı. Akın, esnaf ziyareti yapmayı da ihmal etmedi, Akın Gönenli hemşerilerinin sıkıntılarını dinledi. Akın bugün Bitlis’in Hizan ilçesi kırsalında PKK’lı teröristlere karşı düzenlenen operasyonda askerlerimizin üzerine çığ düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Ferruh Kulaoğlu’nunöğle namazına müteakip Zağnos Paşa Camiinde yapılacak olan cenaze törenine katıldı. Akın’ın ziyaretlerinin detayları şu şekilde;

Akın, 20 Ocak Cumartesi Günü Kütahya Emet‘e giderek  CHP İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti oradan CHP Örgütü ile birlikte Eti Maden İşçileri ile bir araya gelerek KİT’lerde çalışan taşeron işçilerin koşulsuz şartsız kadroya alınması için yaptığı çalışmaları işçilerle paylaştı. KİT’lere kadro verilmesi  için kanun teklifi veren Akın, hükümetin KİT’lerde çalışanları kadroya almamak için vasıflı vasıfsız diye kendi kendine bahane yarattıklarını söyledi. Bu durumun kabul edilecek bir şey olmadığını söyleyen Akın “KİT’lerde çalışanların tamamı koşulsuz şartsız kadroya alınmalıdır” dedi. Akın daha sonra Emet’teki sivil toplum örgütleri ile bir toplantı gerçekleşti ardından Emet’li esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Emet’te programını tamamlayan Akın, oradan Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine geçerek CHP Tavşanlı İlçe Örgütü ile bir araya geldi.

Akın aynı gün seçim bölgesi Balıkesir’e geçerek Dursunbey ‘de İlçe Yönetim Kurulu ile Dursunbey ile ilgili değerlendirmelerde bulundu sonrasında mahallelerimizi dolaştı.

Akın, 21 Ocak Pazar Günü Balıkesir Türk Eğitim Vakfı (TEV) sabah kahvaltısı etkinliğine katıldı. Akın’ın burada yaptığı konuşma şu şekilde;

“51 yıldır Türk eğitimine, çağdaş, aydınlık bir Türkiye için mücadele edip katkı sunan Değerli Türk Eğitim Vakfı gönüllüleri sizlerle bir arada olmaktan mutluyum, gururluyum, huzurluyum. Öncelikle şunu söylemek istiyorum sınırlarımızın güvenliği için,kendi geleceğimiz için, çocuklarımız için şuanda barışın simgesi Zeytin Dalı simgesiyle sınırımızda mücadele eden aslan Mehmetçiklerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun.  Hepimiz tam bir birlik beraberlerdik içerisinde, Türkiye’mize gelecek her türlü belaya karşı, teröre karşı bir ve beraberlik içinde aslanlar gibi durmak mecburiyetindeyiz. Buradan KuvayıMilliye’nin baş şehri Balıkesir’den Mehmetçilerimize dualarımız gönderiyorum, Allah hepsinin yardımcısı olsun. Değerli hemşerilerim, Türk Eğitim Vakfın’nın bağışçıları; geleceğimizin teminatı gençlerimiz, gençlerimiz de iyi ve güzel bir eğitimle, sağlam yere basan eğitimle geleceğini kurar. Onun için TEV tam anlamıyla bağımsızlık, çağdaş, Atatürkçü gençler yetiştirmek ve Türkiye Cumhuriyeti’ni aydınlık bir gelece sürüklemek için mücadele ediyor. Eğitim geleceğimizdir, eğitime katkısı olan, eğitime destek veren herkesten Allah razı olsun” dedi.

Akın daha sonra Balıkesir S.S.Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri 64. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Balıkesirli esnaf ve sanatkarlara hayırlı olmasını diledi.

CHP Balıkesir İl Kadın Kolları seçimine katılan Akın, yeni seçilen CHP Balıkesir İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Şener ve yönetimini tebrik etti, CHP örgütüne hayırlı olmasını diledi.

Akın, esnaf ziyareti yapmayı da ihmal etmedi, Akın Gönenli hemşerilerinin sıkıntılarını dinledi.

Akın bugün Bitlis’in Hizan ilçesi kırsalında PKK’lı teröristlere karşı düzenlenen operasyonda askerlerimizin üzerine çığ düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Ferruh Kulaoğlu’nun öğle namazına müteakip Zağnos Paşa Camiinde yapılacak olan cenaze törenine katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz