Bir iktidar düşünün, salt kendi siyasi gelecekleri açısından ülkemizin gündemini saat başı değiştirirse bunun altında buzağı aramak gerekmez mi diye düşünüyorum. Ülke içinde gittikçe desteğini yitirmeye başlayan AKP ne yapacağını iyice şaşırmış vaziyettedir.

Komşularla sıfır sorun söylemi ile iktidara geldikleri günden buyana, sorun yaşamadığımız komşu ülke kalmadığı gibi, adeta dünya ile kavgalı duruma geldik ve neticesinde ülke prestijimiz yerlerde sürünür hale geldi.

Yurt içi ayrı ve çok büyük sorunlarla dolu, Çiftçi ekemeyecek, yurttaş geçinemeyecek hale geldi, zamlardan göz açılmıyor, vergiler evlat acısı gibi ağır. Eğitimden, sağlığa bütün kurumlar AKP’nin çok iyi iş bilen!!! yöneticileri tarafından felç edilmiş hale geldi. %11 büyüyen! Ülkemizde laftan başka şey üretemeyen AKP yetkilileri iktidarda kalabilmek için çok tehlikeli işlere imza atmaya başladılar. Dış politikada iyice dibe vurdular. Irak ve Suriye politikaları tamamen iflas etti. 18 adamızı Yunanistan işgal etti, tık yok. Yunan hücumbotları ege denizini kendi iç denizleri gibi kullanmaya başladılar, işgal ettikleri adalarımızda ayinler yapıyorlar tık yok.

Diyarbakır’ın Lice ilçesi Fis köyünde 27 Kasım 1978’de dünyaya gözlerini açan PKK örgütü ile mücadelede ülkemiz adına hiçbir kazanım elde edemeyen AKP hükümetleri de Kürt sorununun çözümü yerine, Kürt oylarının partiye nasıl devşirileceğine kafa yorduklarından bu sorun büyüyerek devam ediyor.

El- bab, İdlip, Afrin, asarız keseriz, bir gece ansızın gelebiliriz, görün bakın bir haftaya kalmaz neler olacak, kıçı kıllı, diktatör ve katliamcı esed, söylemleri ile yatıp kalkmaya başladık. Bunlar yurttaşların iç politikada, ülkemiz insanının gerçek gündemlerden uzak tutulması için AKP tarafından yaratılan sunni gündemlerdir.

Bütün milliyetleri ayaklarımızın altına almış bir partiyiz diyebilen, Yerli ve Milli iktidarımız içeride çok tehlikeli ve kuşkulu işlere imza atmaya başladı herhalde ki, birden bire İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener “Son dönemde üniformalar, uzun namlulu silahlarla bazı kişiler ortalıkta dolaşıyor. Bunlarla ilgili çok önemli iddialar var. Örneğin Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampları bulunduğunu duyuyoruz, bu iddialar söyleniyor. Araştırılsın ve bize bilgi verilsin” demişti.

Bunun hemen arkasından da İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, sivillere yönelik ‘silahlı eğitim kampları kurulduğu’ yönündeki iddiasını sürdürürken “Sadece Konya ve Tokat’ta değil, ülkenin belirli yerlerinde kamplar kuruluyor. Nokta da verebiliriz” dedi.

AKP Sözcüsü Mahir Ünal bu sözlere “Böyle bir şeyi konuşmak her şeyden önce sorumsuzluktur. Bu bir iç savaş çığırtkanlığıdır” diye tepki göstermişti.

Konu kamuoyunda tartışılmaya başlandıktan hemen sonra da ABC Gazetesi ve TELE 1 Televizyonu, hem iddia boyutunda kalan açıklamalara kanıt niteliği taşıyan belgelere ulaştı, hem de somut ve nerede çekildikleri açık olan belgeleri elde etti. Konu ile ilgili haberi şu şekilde duyuruldu; Edindiğimiz bilgilere göre, milis yetiştirme kampları sadece Konya ve Tokat’ta değil; yedi ilde bulunuyor. Bu illerden altısını tespit ettik; Tokat, Konya, Düzce, Kocaeli, Kayseri ve İstanbul! Yedinci ilin ise Orta Karadeniz’de olduğu belirtiliyor. Ancak bu ilin adını kesinleştiremediğimiz için şimdilik vermiyoruz. İstanbul’daki kampın ise Kumburgaz’da bulunduğu, haftada bir gün eğitim verildiği, yerleşik bir düzenin kurulmadığı da ulaştığımız bilgiler arasında.

Tespit edilebildiği kadarıyla, Düzce’de, Adapazarı ve Hendek arasında kalan bir bölgede yapılan silah atış eğitimi ve talimlere onlarca kişi katıldı. Edindiğimiz bilgiye göre, tüm kamplarda eğitimci olarak görev yapan kişi, Sakaryalı ve Çerkez kökenli. Kamplarda ‘Komutan’ olarak hitap edilen bu kişi Düzce’deki kampı 15 günde bir topluyor. Yasadışı terör eğitimi veren bu kişinin açık kimliğine ilişkin bilgiler de elimizde. Ancak, bu bilgileri henüz teyit edemediğimiz için yayınlamıyoruz. İşte haber bu ve çok vahim.

Haber yukarıda yazıldığı gibi verildi. İşte AKP’nin her saat başı gündem değiştirmesi bundandır. Yurt içinde ülkemizin en önemli sorunlarını gözden uzak tutarak, erimeye başlayan halk desteğinin daha da çok eksilmesinin önüne geçmek, diğer yönden de muhalefete göz dağı vermek.

Meral Akşener, Ümit Özdağ, ABC gazetesi ve Tele 1’in haberleri doğruysa bir durup, bin düşünmek gerekir. Bu kamplar, bu eğitilenler neden ve ne için. AKP muhalefetin her şeyinden anında haberdar olurken nasıl oluyor da bunlardan haberi olmuyor. Türkiye nereye gidiyor veya nereye sürükleniyor diye sormadan edemiyor insan. Ülkemizin gündemi o kadar çabuk değişiyor ki takip edemiyoruz. İnşallah gündem değişmezse haftaya Kuvvayi milliye-ÖSO konusunu yazabilelim.

İbrahim Kızıler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz