Ege Bölgesinin Kuzey kesimindeki turistlik tesisler Ramazan Bayramı rezervasyonlarında yüzde 70 doluluk oranına ulaştıklarını açıkladı. Yetkililer, rezervasyon yaptırmak isteyenlerin ellerini çabuk tutmalarını istedi.

 

Dağ, deniz ve termal sağlık turizminin bir arada bulunduğu dünyanın nadide yerlerinden birisi olan Edremit Körfezi’ndeki turistlik tesislerde Ramazan Bayramı tatili rezervasyonları yüzde 70 oranında tamamlandı. Bayram tatillerini, adaları, tarihi dokusu ve dalış turizmiyle tanınan Ayvalık, Atatürk kayalıkları ile ünlü Gömeç, Madra Dağı ve Ören Plajı ile bilinen Burhaniye, meyve bahçeleri ve Çanakkale Kahramanı Seyit Onbaşı ile meşhur Havran, efsanevi Kazdağları, termal sağlık turizmi ve mavi bayraklı plajlarıyla ünlü Edremit ilçelerini bünyesinde barındıran Edremit Körfezi’nde geçirmek isteyen yerli turistlerin ellerini çabuk tutmalarını isteyen Edremit Körfezi Turizm İşletmecileri Derneği (EKTİD) Başkanı Yahya Yavuz,​ açıklamalarda bulundu.

Rezervasyonların tükenmek üzere olduğuna dikkat çeken Yavuz, bayram tatili ile birlikte bölgede yaz tatili turizminin de başlayacağını söyledi. Yavuz, “2018 yılının ilk bayram tatili Haziran’da başlıyor. Bununla birlikte, termal ve dağ turizminin dışında artık, deniz ve kumsal turizmi de hizmete girmiş olacak. Kuzey Ege’nin incisi Edremit Körfezimizdeki otellerimizin şu anda doluluk oranları yüzde 70’lerdedir. Artık bayrama 15 gün kadar kaldı. Bu süreçte bölgemize gelecek olan misafirlerimizin bir an önce yerlerini ayırtmalarını, acele etmelerini istiyorum. Her yıl olduğu gibi bayramlarda bölgemizde bir yığılma söz konusu oluyor. Rezervasyonsuz gelen misafirlerimiz açıkta kalıyor. Bu da bizi üzüyor. Bir an önce rezervasyonlarınızı yaptırın. Bölgemizde her kesime uygun tesisler var. Termalinden, dağ otellerine kadar, pansiyonlara kadar hepsi nitelikli ve kalitelidir. Denize nazır, manzaralı tesislerimiz var. Her keseye, herkese uygun bir bayram tatili için bölgemiz hazırdır” dedi.

 

Edremit ilçesinde 46 odalı ve 130 yataklı bir turistlik tesisin yetkilisi İlker Selim isimli turizmci de, tesisinde bayram rezervasyonlarının yüzde 50’nin üzerinde olduğunu ifade ederek, “Bayram yaklaştıkça daha çok dolacağına inanıyoruz. Sevgili halkımızdan bayram rezervasyonları için ellerini çabuk tutmalarını istiyoruz. Yerlerimiz bayram öncesinden dolacak gibi görünüyor. Geçen yalı oranla bu yıl daha fazla yoğunluk olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz