BALIKESİR’in Ayvalık ilçesi Maden Adası’nda şüpheli bir paket gören vatandaşlar durumu jandarmaya bildirdi. Sahil Güvenlik ekipleriyle birlikte havadan ve denizden yapılan aramada ahşap bir teknenin battığı, içindeki 1 ton 126 kilogram skunk cinsi uyuşturucu maddenin denize yayıldığı belirlendi. Olayla ilgili şüpheliler V.Y. ve İ.İ.Ç. gözaltına alındı, bir kişi aranıyor.Ayvalık’ın Yellice Adası açıklarında 1 ton 126 kilo ağırlanda skunk cinsi uyuşturucu madde taşınan V.Y.’ye ait ahşap tekne battı. Tekne içerisindeki paketlenmiş uyuşturucu maddeler denize saçıldı. Paketlerden birisi Maden Adası’nın güney kıyısına vurdu. Dün saat 13.00 sıralarında şüpheli bir paket gören başka bir tekne sahibi durumu Ayvalık İlçe Jandarma Karakoluna bildirdi. Pakette vakumlanmış halde 26 kilogram skunk ele geçirildi. Jandarma ekipleri, adada arama çalışmalarına başlarken, Sahil Güvenlik ekipleri de denizden ve helikopterle havadan arama çalışmaları yaptı.

 

Sahil Güvenlik Komutanlığı helikopteri tarafından bölgede yapılan uçuşta,  Ayvalık ilçesi Yellice Adası açıklarında ahşap bir teknenin battığı, Yellice ve Kamış Adaları bölgelerinde denize yayılmış vaziyette paketlerin olduğu görüldü. Yapılan tespitin ardından Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından Ayvalık ilçesi Yellice ve Kamış Adası bölgelerinde yapılan araştırmalar sonucunda; 1 ton 100 kilogram daha skunk ele geçirilerek muhafaza altına alındı. Toplamda 1 ton 126 kilo skunk ele geçirildi.

 

Yapılan araştırmalarda teknenin V.Y. isimli şahsa ait olduğu belirlenen teknenin aşırı yüklemeden dolayı su alarak battığı tespit edildi. Olayla ilgili olarak tekne sahibi V.Y. ile birlikte olayla bağlantısı olduğu değerlendirilen şüpheli İ.İ.Ç. de yakalanarak gözaltına alındı. Bir kişinin aranmasına devam ediliyor.

 

Güvenlik güçleri tarafından konuyla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

 

DENİZE DAĞILAN UYUŞTURUCU MADDELER ASSOS SAHİLLERİNE ULAŞTI

 

Ayvalık ilçesinin Yellice Adası açıklarında batan ahşap teknedeki uyuşturucu madde paketleri deniz üzerine dağıldı. Bölgede hakim lodosun etkisiyle uyuşturucu paketleri Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi sahillerine kadar ulaştı. Ele geçirilen bin 126 kilogram uyuşturucudan 14 paket halindeki 210 kilosu Küçükkuyu Beldesi ile Assos arasındaki sahil şeridinde kıyıda jandarma ekiplerince, 37 kilosu ise Küçükkuyu Beldesi önlerinde denizde Sahil Güvenlik ekiplerince bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz