17 Ekim tarihli Önce Körfez Gazetesi’nde ki Ed-Bel Anonim Şirketi Genel Müdürü Sn Hüseyin Fuat ÇETİN ile yaptığımız röportaj kapladığı yer abartısız ama yankısı hızlı oldu.

Efendim 50 yılımı tamamlamak üzere olduğum, bunun 35 yılı ulusal basın, 15 yılı da bilfiil Önce Körfez Gazetesi’nin yayın hayatına girdiğinden bu yana acizane köşe yazarlığı olarak devam etti. Allah izin verirse de devam edecektir inşallah. Gazetecilik hayatımda hiçbir meslektaşımla, kamu kuruluşlarıyla ve kişilerle polemiğe girmedim. Yazılarımı araştırmadan yayına vermem. Hiç tekzip yemedim şükür.

Şimdi gelelim görevine ayın 15’inde resmen başlayan yeni Genel Müdürümüz Sn Fuat ÇETİN’le yaptığımız özel röportajda ki biz yazımızda aylar önce tanıştığımız Genel Müdür Fuat bey ‘’ Herşey usulüne göre. Resmen görevimiz onaylandıktan sonra sizinle görüşüp röportajımızı yapalım’’ dedi (yani sır değildi ve prosedür gereğiydi). Bu zaman zarfında da kendisi incelemelerini yaparak Edremitlileri doğru bilgilendirmeyi uygun gördüğünü söyledi. Göreve başladığı ikinci günde röportajımızı yayınladık. Şimdi bunda şaşıracak ne var anlayamadık. Doğrusu biz aylar önce tanıştık takriben 3.5 ay önce. Biz mi hesap bilmiyoruz?

Eee sabreden derviş misali.

Olay Gazetesinin 18 Ekim tarihli sayısında gazeteci büyüğümüz Sn TARIMAN yazımızı dikkatli okumayıp bizi eleştirmeyi uygun görmüş ‘’Bir ay önce ben yazdım, Ankara da yedim taze ayvayı’’ diyerek. 1 ay – 3.5 ay.

İşin güzel tarafı okuyucularımda bu tuhaflığı farkedip beni uyardılar. Onlara minnettarım. Onlara duyduğum saygı ve meslek etiği gereği böyle bir açıklama yapmayı uygun gördüm.

Bu arada Akçay’ın su şebekesi ile ilgili yazıları sadece kendinin kaleme aldığını yazan sayın büyüğüm benim yazılarımı da okumamış olmalı ki böyle bir ifade de bulunmuş. Bir ara onları da tarihleri ile açıklayacağım inşallah.

BALIKESİR AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ ÇENE CERRAHI DT. GÜL KAÇMAZ

Geçen hafta yirmilik dişimin bu kadar sabrettikten sonra çıkmaya karar vermesi neticesi çenemden bol dikişli bir operasyon geçirdim. Şükür sağlığıma kavuştum.

Hastane tertemiz, sakin, işler tıkır tıkır, hastalar güven içinde. Ameliyat günü bende bir panik. Oğlum yanımda, ameliyathanenin kapısında güleryüzlü hemşire hanım beni karşılayıp sakinleştirdi. Ameliyatımız 35 dakika sürdü. Kocaman bir diş aldılar.

Doktorum DT Gül KAÇMAZ’ın ve ekibinin ellerine sağlık. Çok teşekkürler.

Bu arada geçmiş olsun dileyen canlarıma yürekten sevgilerimi sunuyorum. Sağolsunlar.

CHP’DE DELEGE SEÇİMLERİ ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

18 Aralık’ta yapılacak Edremit CHP ilçe başkanlığı seçimleri için delege çalışmalarına başlayan CHP, delege adayı olmak isteyen üyelerin Ekim ayı sonuna kadar bulundukları mahallelerin temsilciliklerine müracaat etmeleri gerektiğini açıkladı.

Akçay CHP temsilciliği başkanı Enver ÇAPKUR, hafta içi her gün saat 11:00’den 17:00’ye kadar üyelerin delege olma taleplerini bildirmeleri gerektiğini söyledi. Bu arada ilçe başkanı Fatih YILMAZ’da tekrar başkanlığa talip olduğunu, seçimlerin çarşaf liste ve demokratik bir şekilde yapılması için azami gayret sarfedeceğini ve üyelerini yoğun katılımlarını beklediğini söyledi.

EDREMİT BELEDİYESİ SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜNE AYSUN CAN GETİRİLDİ

Hani epeyce de oldu ama ‘’hiçten geç evladır’’.

Edremit Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’ne çok sevdiğim arkadaşımın atanmasına sevindim. Önce ki görevinde de çok başarılı olan Aysun hanımın çok daha verimli ve insana dokunan işler yapacağına eminim.

Hayırlı olsun.

Hoşça kalın, sağlıkla kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz