Ülkü Ocakları Edremit İlçe Başkanlığı tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında vatandaşlarımıza Türk Bayrağımızı dağıttı.
Memnuniyetleri bildiren vatandaşlar Ülkü Ocaklı gençlere teşekkürler ettiler. Bayrak dağıtımın ardından ülkü ocaklı gençler Edremit Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtında fotoğraf çekilerek faaliyetleri son buldu.
Edremit Ülkü Ocakları Başkanı Saim Gürkan Çetin 29 Ekim Cumhuriyet bayramı ile alakalı yaptığı açıklamada, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde ilan edilen Cumhuriyetimiz, vatan ve millet sevdasının ölmez eseri olarak vücut bulmuştur.
Türk Milliyetçiliği’nin en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk Milletinin Başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi temeli “Türk irfan ve medeniyetine dayanan” büyük Türk Milletinin asli ve kurucu unsuru olduğu, tarihteki müstesna yerini şimdiden almış Büyük Türk Devleti’dir.
Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren, büyük bir kıvançla söylediğimiz ve andımızda da ikrar ettiğimiz gibi, TÜRKÜZ, DOĞRUYUZ, ÇALIŞKANIZ demeye, her zaman ve her şart altında devam edecek, Ülkemizin daha müreffeh yarınlara ulaşması için var gücümüzle çalışmaya, Türk Gençliği’ni Cumhuriyetin yarınlarını inşa etmek üzere Milli bir bilinçle yetiştirmeye devam edeceğiz
Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor. Cumhuriyetin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm kahramanlarımıza, tüm aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, manevi hatıralarını hürmetle yâd ediyorum.” Dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz