Her ülke, kurum veya kuruluş tesis edildikten sonra kendini temsil edecek flama, amblem, arma ve bayrak gibi figürler kullanır. Bahse konu bu sembollere büyük önem atfeder. Ülkelerin kullandığı bayraklar figürlerden daha öte anlam taşımakta, çoğu zaman ülkenin bağımsızlığını, söz konusu bağımsızlık için milletin verdiği mücadeleyi anlatan manevi bir değer olarak kabul edilmektedir. Ayrıca temsil ettikleri ülkelerle de özdeşleştirilerek kutsanmaktadırlar. Bu nedenle bütün kamu kurumlarının ve bazı özel kurumların bahçesinde, şehitliklerde, ülke hudutlarında bulunan bayrakların dalgalanmasını sağlamak için bayrak direği kullanılmaktadır. EMCİ Endüstri; Ankara ilinde müşterilerinin taleplerine göre bayrak direği üretebilmektedir.

Bayrak direği dediğimizde aklımıza okul bahçelerinde bayrakların asılı olduğu çelik veya demirden yapılmış direkler gelir. Ancak, farklı ebatlarda ve farklı şekillerde bayrak direkleri bulunmaktadır. Makam odalarında köşede duran bayrakların veya resmi toplantılarda masalarda bulunan bayrakların asılı olduğu farklı boyutlarda ve şekillerde bayrak direkleri üretilmektedir. Bayrak direklerinin üretimi işlevine göre çeşitlenmektedir. Bu kapsamda EMCİ, zorlu hava şartlarına dayanıklı, galvanizli veya krom bayrak direği üretebilmektedir. Masa bayraklarının direkleri, kullanım amacına göre tekli, ikili veya çoklu şekilde üretilebilmektedir. Resmi toplantıya katılan ülke sayısına göre masada bayrak bulunacağından dolayı, direkler bu sayı göz önünde bulundurularak hazırlanır.

Ancak en sık kullanılan bayrak direkleri şüphesiz her resmi kurumun bahçesinde bulunan ve bayrakların göndere çekilmesi ve sürekli dalgalanmasını sağlayan direklerdir. Söz konusu direklerin paslanmaz malzemeden yapılması, ana boru kalınlığı, bayrağın göndere çekilmesi için kullanılan halatın ve döner başlığın kalitesi üretici firmalar tarafından dikkat edilen önemli hususlar arasındadır. EMCİ Endüstri, bayrağın dolaşmadan dalgalanması, gergin durması, dış etkenlere dayanıklı olması ve rahat bir şekilde göndere çekilebilmesi için bayrak direği aparatlarını titizlikle dizayn etmektedir. Fonksiyonel kısımların kalitesinin yanı sıra, bayrak direğinin dekorasyonu ve estetik bir yapısının bulunmasına da ayrıca önem verilmektedir. Ayrıca piyasada ki en uygun bayrak direği fiyatlarını EMCİ Endüstri sunmaktadır.

Bayrak direği üretimi kadar, montajı ve sorunla karşılaşıldığı takdirde tamiratı da keza üretici firma tarafından üstlenilmektedir. Direğin montajını gerçekleştiren uzman ekibin, bayrak direğinin dikileceği zemine, rüzgârın yönüne, herhangi bir güvenlik zafiyetine meydan vermeyecek şekilde dikkat etmesi gerekmektedir. Ancak en önemli konulardan biride, bayrak direğinin montajı sırasında kullanılan malzemelerin sağlamlığı ve zemine iyice sabitlenmiş olmasıdır. Nitekim şiddetli rüzgâr veya yağmur gibi dış etkenlerden etkilenmemesi önem arz etmektedir. [https://www.emci.com.tr/bayrak-diregi]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz