Halı yıkama fiyatları firmadan firmaya farklılık göstermekle birlikte söz konusu sektör genellikle ortalama bir fiyat üzerinden ilerlemektedir. Ankara halı yıkama fiyatları arasında söz konusu fiyat farklılıkların en temel sebepleri arasında yıkama esnasında kullanılan şampuanın kalitesi, kurutma yöntemi ve yıkama öncesi yapılan işlemlerin farklılığı yer almaktadır. Doğal olarak her halı yıkama firması bu hususlara aynı derece de dikkat göstermediği için, fiyatlar arasında farklılıklar oluşabilmektedir. Asıl sorun ise bazı firmaların bu hususlara azami dikkat göstermişçesine, maksimum fiyat aralığı belirlemesidir. Ankara halı yıkama m2 fiyatı firmalar tarafından her halı tipi için farklı tarifeler uygulanarak belirtilmektedir. Örneğin makine dokuması halı ile el dokuması halının yıkama ücreti farklı belirlenmektedir.

Yüksek Fiyatlı Halılar İçin Yıkama

Ankara halı yıkama fiyatları arasında m2 bazında en yüksek fiyata sahip olan halı çeşidi, Çin Halısı ya da diğer bir ifadeyle ipek halılar için uygulanmaktadır. Bu halıların üretimlerinde kullanılan kumaşın hassasiyeti ve dokuma yöntemi sebebiyle, yıkama esnasında farklı ve daha narin teknikler uygulanmak zorunda olunduğu için, fiyatlarda daha yüksek seviyelere çıkmaktadır. Halı yıkama fiyatları kıyaslanırken de diğer tüm alanlarda olduğu gibi kalite performans endeksine bakılması gerekmektedir. Ankara halı yıkama m2 fiyatı hususunda firmalar bu gözle kıyaslandığı zaman Detay Halı Yıkama firmasının 20 yıllık birikimi ve tecrübesiyle ön plana çıktığı görülmektedir. Kullandığı teknikler ve ürünlere bakıldığında müşteriye verilen fiyatların müşterilerce makul karşılandığı görülmektedir.

Ankara Halı Yıkama Fiyatları

Halı yıkama fiyatları yukarıda bahsettiğimiz üzere, yıkama esnasında kullanılan malzemenin kalitesi, yıkama teknikleri, hatta kurutma teknikleri açısından farklılık gösterebilmekte olduğunu belirtmiştik. Halı yıkama fiyatları Ankara hususunda, kullanılan halı yıkama şampuanının anti-bakteriyel olup olmaması, ya da halının dokumasına zarar vermeyecek kimyasallar içerip içermemesine göre ciddi farklılıklar görülmektedir. Çünkü şampuan, bu sektörde maliyetleri en çok etkileyen faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Ankara halı yıkama fiyatları ayrıca halı kurutma teknolojisinden de oldukça etkilenmektedir. Kurutma için bazı firmalar halıları direk güneş altına sermekte iken, kaliteli firmaların söz konusu kurutma işlemini bakteri üremesinin önüne geçilebilmesi ve nem oluşmaması için yüksek buhar üreten teknolojik makinelerle yaptıkları görülmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz