BENGİ PROJESİ İLE 202. KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

0
80

BENGİ PROJESİ İLE 202. KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

 

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın öncülüğünde başlatılan; ilimizde eğitim ve öğretimin niteliğinin arttırılması için hazırlanan Bengi Projesi kapsamında Edremit ilçemizde 202. kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.

 

Bengi Projesi kapsamında okulları ziyaret ederek öğrencilerle buluşmaya devam eden Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı öğrencilerle bir araya gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda İstiklal İlkokulu’nu ziyaret eden Kaymakam Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdür V. Fehim Altun, öğrencileriyle birlikte kitap okuma etkinliğine katıldı. Okuma etkinliğinin akabinde öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Sırmalı; öğrencilere kitap okumaları ve kendilerini geliştirmeleri konusunda nasihatlerde bulundu. Kaymakam Ali Sırmalı: “Değerli öğrenciler, Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın öncülüğünde yürütülen bu proje doğrultusunda sizlerle bir araya gelip kitap okumaktan ve sizlerle birlikte sohbet etmekten dolayı büyük bir keyif duymaktayım. Amacımız; sizin daha iyi bir şekilde yetişmenize katkı sağlayarak, bütün çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Sizlerin ülkemize faydalı bireyler olarak yetişmeniz tek temennimizdir” dedi.

Öğrencilerle gerçekleştirilen sohbetin ardından öğretmenler odasında idareci ve öğretmen kadrosuyla bir araya gelen Kaymakam Ali Sırmalı, Okul Müdürü’nden okulda yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri ve Bengi Projesi kapsamında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here