KAN BAĞIŞÇILARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Türk Kızılay’ına düzenli olarak kan bağışında bulunan bağışçılar, Türk Kızılayı Edremit Şubesi tarafından düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Edremit Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen Kan Bağışı Kampanyası ve Madalya Törenine, Edremit Belediyesi Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi, Türk Kızılayı Edremit Şubesi Başkanı Himmet Bora ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bağışçılar katıldı. Sunumunu Özgür Deniz Yavuz’un yaptığı törende bir konuşma yapan Türk Kızılay Edremit Şube Başkanı Himmet Bora “Kızılay, ihtiyaç halinde dayanışmanın, ıstırap anında şefkatin, farklılıklar karşısında hoşgörünün ve eşitliğin, savaşın en kızgın anında insancıllığın, merhametin, tarafsızlığın ve barışın simgesidir.

2005 yılında Sağlık Bakanlığımız ile başlatılan güvenli kan temini programıyla ülkemizin kan ihtiyacını karşılama görevini üstlendik. Her yıl bu hizmeti herhangi bir maddi beklenti olmadan vatandaşlarımıza vermeye devam ettik. Amacımız çağın gereksinimlerini karşılayacak şekilde vatandaşlarımızın kan ihtiyacını karşılamak. Hastanelerde hiçbir vatandaşımızın kan aramak zorunda kalmamasını sağlamaktır. Bu ihtiyacı karşılamak adına siz değerli kan bağışçılarımız sayesinde Türk Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak başarılı bir yılı geride bıraktık. Yıl boyunca tüm ülke genelinde kullanılan 3.120.782 ünite kanın 2.809.237 ünitesini alarak büyük bir başarıya imza attık. Hedefimiz önümüzdeki yıllarda tüm ihtiyacı karşılayabilmek olacaktır. Edremit ilçemizin kan ihtiyacını karşılamak adına ilçemizde de 2019 yılı boyunca 67 kan bağışı ekibi yapılmış olup, 3806 ünite kan bağışı alınmıştır. Edremit ilçemiz Balıkesir şehir genelinde en fazla kan bağışı yapan ilçelerimizden biri olmuştur. Bugün yaptığımız programda 45 bağış yapan bağışçılarımıza plaket, 35’e altın, 25’e gümüş ve 10 bağışa bronz madalya takdim edilecektir. Türk Kızılayı Edremit Şubesi olarak desteğini esirgemeyen Edremit Belediyemize ve tüm kurumlarımıza teşekkür eder, siz değerli kan bağışçılarımıza şükranlarımızı sunarız” dedi. Konuşmanın ardından 45 kan bağışında bulunan 2 kişiye plaket, 35 bağışta bulunan 3 kişiye altın madalya 25 bağışta bulunan 9 kişiye gümüş, 10 bağışta bulunan 81 kişiye ise bronz madalyaları takdim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz