Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığı özgürlük ve bağımsızlık ateşinin, 101’inci yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Edremit ilçemizde de coşkuyla ve gururla kutlandı.

Koronavirüs (Covid 19) salgınına karşı ülkemiz genelinde alınan tedbirler doğrultusunda kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Edremit ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın “İstiklal Marşı Çağrısına” kulak veren binlerce Edremitli vatandaş tarafından evlerinin balkonlarından, pencerelerinden coşkuyla kutlandı.

Kurtuluş mücadelemizin en anlamlı günlerinden biri olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde evlerini şanlı Türk bayraklarıyla süsleyen Edremitli vatandaşlar saatler 19.19’u gösterdiğinde hep bir ağızdan İstiklal Marşını okudu.

Tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak okunan İstiklal Marşını hep bir ağızdan seslendiren vatandaşlar, birliğimizi ve beraberliğimizi tüm dünyaya haykırdı.

Koronavirüs salgını ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle bu yıl meydanlarda kutlanamayan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın yıl dönümünü ellerinde bayraklarla evlerinden kutlayan Edremitli vatandaşlar renkli görüntülere sahne oldu.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı da Eşi Nuray Sırmalı ile birlikte saat 19.19’da İstiklal Marşını okuyarak lojmanından kutlamalara eşlik etti.

Koronavirus sebebiyle bu yıl kutlamalar farklı etkinliklerle gerçekleşse de Edremit’te Türk bayraklarıyla donatılan evlerde, hep birlikte seslendirilen İstiklal Marşı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşkusu ve heyecanı yoğun duygularla yaşandı. Tüm ülkede olduğu gibi Edremit 19 Mayıs kutlamalarında tek ses tek yürek oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz