Teknoloji günden güne hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmaya devam ediyor. Geleneksel habercilikten internet haberciliğine geçişte bunun en büyük kanıtlarından biridir.

Eski dönemlerdeki gazete okuma alışkanlıkları artık yerini modern haberciliğe bıraktı. Teknolojinin gelişmesi ve akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte dünya üzerinde milyonlarca kişi, bilgiye istediği anda ulaşabilirler. İnternet haberciliğinin bir diğer avantajlı olduğu nokta ise son dakika haberleri  yakından takip edebilme imkanıdır. Geçmiş dönemlerde vatandaşlarımız sabah aldıkları gazeteden haberleri öğrenebilir veya gün içinde gerçekleşen olayları öğrenmek için akşam haberlerini beklemek zorundaydılar. Yeni dijital habercilik ile artık bir olay gerçekleştiği anda saniyesinde cep telefonunuzdan bilgiye ücretsiz bir şekilde erişebilirsiniz.

Uzun bir süredir yayın hayatına ara vermiş olan Haber 24 uzman kadrosuyla birlikte yeniden internet üzerinden okurlarıyla buluştu. 17 yıl önce kurulduğu ilk günden bugüne milyonlarca okur tarafından takip edilen haber sitesi, önümüzdeki günlerde hem internet sitesi hem de mobil uygulaması üzerinden okurlarına hizmet vermeye devam edecek. Sizde takip ederek son dakika gelişmelerinden haberdar olabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesinin okur yazarlığın artması içinde faydalı oldu. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmaya göre dünya üzerinde haber okuyan kişilerin sayısı son 30 yılda gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bunun en önemli nedenleri arasında ise teknoloji sayesinde bilgiye erişimin daha kolay bir hal alması gösterilmektedir. Vatandaşlarımız android veya ios telefonları üzerinden, dilerlerse tablet üzerinden tek tıklamayla güncel haberlere erişebilir ve dilerse yorum yazarak fikirlerini bir topluluk önünde tartışabilir.

Bilginin bu derece erişime kolay olması okur yazarlığı arttırarak daha bilgili, gündemi yakından takip eden ve araştırmacı bir neslin yetişmesine fayda sağladı. Haber okuyan toplumların muhakeme yeteneklerinin daha yüksek olduğu ve günlük hayatlarında da bu alışkanlığın pozitif etki gösterdiği tespit edildi. Önümüzdeki 50 yıl boyunca gazete gibi yazılı basının tamamen kaldırılarak artık her mecranın dijital platforma taşınacağı tahmin ediliyor. Böylece hem dünya genelinde çok ciddi bir kağıt tasarrufu sağlanacak hem de vatandaşlarımız haberlere anlık olarak ulaşabilecekler.

https://www.haber24.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here