ARAP MİLLİYETÇİLER VE ÇAKMA MİLLİYETÇİLER

0
21

Kim derdi ki bu ülke günün birinde bütün dünyadan göç alacak ve bu göçenlerin sayısı ülke nüfusunun neredeyse yüzde 15’i dolayında olacak! Sokakta gördüğünüz her 8 kişiden biri bu ülkeye gelmiş sığınmacı.

Güldüğünüzün farkındayım ve o gülüşün arkasında acı bir tebessüm olduğunu da tahmin ediyorum. Ben bütün dünyadan dediysem de siz o dünyayı Ortadoğu, Asya ve Afrika olarak görmeye çalışın zira Türkiye’nin batısında kalan coğrafyadan bize doğru değil aksine artık bizim ülkemizde yaşama olanağı bulamayan, gelecekten umudunu kesen, özgürlüğe hasret kalan genç ve eğitimli büyük bir kitle batıya kaçmaya çalışıyor. Onun yerine de ülkemize medeniyetten uzak kalmış, eğitimsiz milyonlarca insanı bilerek ve isteyerek kabul ediyoruz.
Bu durum karşısında ülkesini gerçekten seven Türk vatandaşları haklı bir isyan içerisine girmiş durumda. Toplumun hangi kesimine dokunsanız gündemin değişmez iki maddesinden birisi pahalılık diğeri de mülteciler. Olayları biraz analiz edince de aslında bunların birbirine bağlı gelişen olaylar olduğunu da farkına varıyorsunuz. Birkaç örnekle ne demek istediğimizi açıklayalım.

Malum ülke 20 yıllık AKP döneminin sonunda cumhuriyet döneminin en ağır ekonomik şartlarını yaşıyor. Ülkeye hizmetten çok cumhuriyet döneminin bütün birikimlerini yok eden, onları haraç mezat kendi yandaşlarına aktaran ve elde satılacak birikim kalmayınca artık toprak, bina ve en sonunda da vatandaşlığını satmaya kalkan bir ucube yönetim ile karşı karşıyayız. Ülkeyi bir sente muhtaç, hazinenin kasasını tam takır kuru bakır hale getirdikten sonra para bulabilmek için ülkenin vatandaşlığını 250 bin dolara satılığa çıkardılar. Parayı bulan yabancı satın aldığı evi dahi görmeden emlakçı aracılığıyla ev sahibi oluyor. Yabancılara vatandaşlık karşılığı konut sahibi olma imkanı sağlanması konut fiyatlarının iyice yükselmesine ve ülke içinde yaşanan aşırı yoksullaşma ile artık değil ev almak kirada oturmakta bile zorlanan Türk vatandaşının ev sahibi olma hayalleri tamamen suya düşmüş durumda.,

Mülteciler sınırlarımız kevgir hale gelip elini kolunu sallayarak ülkemize giriş yaptıktan sonra sosyal güvenceden mahrum, çok düşük ücrete hazır potansiyel bir işçi konumuna düşüyor. Yasal olarak bunların çalıştırılması mümkün olmasa da yüz binlerce işveren bu potansiyeli değerlendirip onları düşük ücretlerle ve soysal haklarından mahrum şekilde çalıştırarak üretim maliyetlerini düşürüyor. Bu durum aynı zamanda milyonlarca işsiz Türk vatandaşını da terbiye etme yöntemi olarak kullanılıyor. Ya sende sığınmacılar gibi düşük ücretle çalışırsın ya da işsiz kalırsın deniyor. Bu durumdan en çok faydalanan işveren iktidara koşup aman sığınmacıları göndermeyin deyip baskı yapıyorlar. 15 Temmuz darbesini bile çalışanların haklarını, grev silahını yok etmek için bilinçli olarak kullanan AKP iktidarı da çoğu kendi gönüldaşı olan bu işverenlerin isteklerini geri çevirmiyor ve gelsin sığınmacılar diyor.

Bu yazıyı yazarken televizyonların altından son dakika diye geçen şeritte Tayip Erdoğan Suriyelilere 200 bin konut yapılacağını söylerken ülkemizde de vatandaşlara ucuz kredi vererek konut sahibi olmalarını sağlayacaklarını bildiriyordu. Suriyeliye bedava ev kendi vatandaşına borçlandırarak! Bırak düşük faizle sıfır faiz bile olsa alınan o kredinin aylık taksidini ödeyecek çalışan artık bu ülkede kalmadı. Güler misin ağlar mısın!

20 yıldır Cumhuriyet değerlerini alaşağı etmeye çalışan ama bunda tam başarı elde edemeyen AKP iktidarı ülkeye dışarıdan insan seli getirip ülkenin demografik yapısını değiştirmeye, çok sevdiği Arap kültürünü hakim kültür haline getirmeye çalışıyor. Bunu yaparken de dün yurttan kovduğumuz emperyalist ülkeler ile işbirliği yapıyor. BOP kapsamında parçalanan Ortadoğu’daki bir çok ülke gibi ülkemiz demografik yapısı değiştirilerek bu oyuna dahil ediliyor. Olayın farkında olan yurtseverleri de ırkçılık yapmakla suçluyor. Oysa en büyük ırkçı kendisi ve bu ne yazık ki Türk milliyetçiliğinin savunuculuğu değil Arap ırkının peşinden koşuyor. Yanına da sözde kendini milliyetçi olarak gören çakma milliyetçileri de payanda olarak alıyor.
Ne yazık ki ülkemizin bekası için kendini Arap milliyetçisi olarak görenlerden ve çakma Türk milliyetçilerinden kurtulmak gerekiyor.
tamerkayikci@yahoo.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here